Cīrulīši un pasaule pavasarī

Sācies marts, joprojām pieturās auksts un sniegains laiks, tomēr saulainās dienas parādās arvien vairāk, saule ir jūtami siltāka un reizēm sadzirdam kā kādi putniņi saulē priecīgi ziņo „pavasaris nāk, pavasaris nāk!”.

Mēs vērosim šīs pavasara  pārmaiņas dabā, vērosim pavasara pazīmes,  kā kūst sniegs, veidojas lāstekas un kā mostas pūpoli. Papildināsim vārdu krājumu ar dažādiem darbības vārdiem, kas raksturo pavasarī notiekošo. Mēģināsim sataustīt, sadzirdēt un izgaršot pavasari. Ierīkosim uz palodzes „zaļo vitamīnu”  dārziņu. Aplūkosim dažādas sēklās. Vērosim augu dīgšanu.  Pierakstīsim vērojumus.

Eksperimentēsim ar gaismu un skaņu. Pētīsim kā skaņa rodas. Mēģināsim saklausīt un atpazīt dažādas skaņas.  Iepazīsimies ar ritma zīmēm tā, titi, sā, atveidosim tās ar skaņu žestiem. Vingrināsimies skaitīt ritmiskus skaitāmpantus, regulējot balss skaļumu un tempu.  Veidosim dažādus ritma un mūzikas rīkus.

Iepazīsim pulksteni. Mācīsimies saprast  kā veidojas laiks, sekundes, minūtes, stundas. Diena un nakts kopā veido diennakti. Vingrināsimies nolasīt un  atlikt uz pulksteņa laika pilnas  stundas.

Turpināsim modelēt skaitļu sastāvu, veidosim skaitļu mājas.  Aprēķināsim summas un starpības 20 apjomā. Grupēsim ģeometriskās figūras.

Runāsim par drošību dažādās situācijās kopā ar DŽIMBU.

Advertisements