Bērnam nepieciešamais apģērbs

 

 1. Apģērbam ir jābūt funkcionālam un ērti uzvelkamam un novelkamam, ar līmlentēm vai slēdžiem, ko var atvērt un aizvērt pats bērns. Tam jābūt izmazgātam un tīram katru dienu.
 2. Sporta/deju nodarbībām nepieciešams T krekls ar īsām piedurknēm un šorti (dejošanai – meitenēm deju svārciņi) un visiem, tā saucamās, ‘češkas’
 3. Bērna pidžama un sporta tērps jāpaņem izmazgāšanai katru otro piektdienu .
 4. Vasaras periodā (no maija līdz septembrim) obligāta prasība – viegla, gaiša galvas sega (cepure, lakatiņš) aizsardzībai pret saules staru negatīvo iedarbību un pārkaršanu.
 5. Vasaras periodā, kad ir karsts laiks, obligāts savs dvielis un tīras, maiņas apakšbikses, lai varētu nodrošināt baseina peldes.
 6. Noteikti pārbaudiet apģērba tīrību.
 7. Grozā vienmēr jābūt gan plānākai, gan siltākai jakai.
 8. Bērna grozā vienmēr jābūt rezerves apakšveļai – krekliņam un biksītēm, zeķubiksēm, īsajām zeķītēm, apģērba maiņas komplektam (gadījumam, ja notiek „avārija” ēdienreizē vai radošās nodarbībās).
 9. Rudens, ziemas un pavasara periodā vienmēr jābūt rezerves cimdiem.
 10. Cepure un šalle ir obligāta rudens, ziemas un pavasara sezonā atbilstoši laika apstākļiem ( plānāka vai biezāka).
 11. Garais kombinezons nepieciešams rudens – pavasara periodā.
 12. Ziemas periodā, kad bērni slēpo, ārā apģērbam jābūt tādam, kas ļauj tiem viegli kustēties, kurš ir mitruma, vēja necaurlaidīgs un komfortabls bērnam.

Ieteikumi apģērbam

 • Apģērbs tāds, kurā bērns jūtās ērti. Mūsu bērnudārzā ir silti, tādēļ apģērbam jābūt diezgan plānam un vēlams no dabiska auduma. Dabisks audums nekairina ādu un ļauj tai elpot.
 • Svarīgi, lai apģērbu ir ērti uzvilkt un novilkt, jo bērnam jāmācās pašam noģērbties un apģērbties, kā arī lietot podiņu/tualeti. Ja bikses vai kleitu ir grūti novilkt, iespējams, ka bērns padosies, tā īsti nemaz nesācis mēģināt. Tādēļ ļoti noderīgas ir bikses ar gumijām vai sarafāni un kleitas meitenēm.
 • Pastaigām parocīgāki ir kombinezoni vai lenču bikses, jo parastās bikses no mazajiem vidukļiem lielākoties nošļūk. Audzinātājai vienlaikus pieskatot ap divdesmit bērniem, nepārtraukti saraustīt bikses un sakārtot jakas var nepietikt laika, kā arī tāds apģērbs traucē bērnam brīvi un pilnvērtīgi kustēties.
 • Pēcpusdienas miedziņam – pidžama, vislabāk bikses un krekls
 • Izvēloties drēbes bērnudārzam, ņemiet vērā sava bērna individualitāti. Kāds bērns labāk jutīsies vecās, pierastās biksēs, kas atgādina par mājām, kamēr cits jūtās pārliecinātāks  jaunās, tieši šim gadījumam par godu pirktās „štātēs”.

Apavi

 1. Bērnam jābūt nodrošinātam ar piemērotiem, ērtiem un laika apstākļiem atbilstošiem apaviem. Apavi grupā – sandales, kurpes ar nelielu papēdīti un neslīdošu zoli. Apaviem vēlams „lipeklis”, lai paātrinātu pārvilkšanas procesu. Traumatisma profilaksei nedrīkst nēsāt sandales bez siksniņām un čības.
 2. Rudens-pavasara sezonās nepieciešami gumijas zābaki, tie atrodas dārziņā visu laiku, katru dienu!.
 3. Zābakiem jābūt ūdens necaurlaidīgiem rudens – pavasara sezonā.

 

Pastaigas

          Nav nepiemērotu laika apstākļu, ir  nepiemērots apģērbs!

Pastaigas, kā arī dienas miegs un ēdināšana notiek, saskaņā ar katras grupas dienas režīmu. Pamatojoties uz Ministru kabineta noteikumiem Nr. 596 10. nodaļu 60.p.”Higiēnas prasības izglītības iestādēm, kuras īsteno pirmsskolas izglītības programmu”, pastaigas bērniem jaunākiem par 3 gadiem, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 5 °C netiek organizētas. 61. p. Ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 10 °C, pastaigas svaigā gaisā netiek organizētas arī bērniem vecākiem par 3 gadiem.

Bērna veselības stāvoklis

Ja bērns saslimis mājās, jāinformē vakarā vai tās dienas rītā līdz plkst.8.00 grupas audzinātāja. Pamatojoties uz Ministru kabineta noteikumiem Nr. 596 “Higiēnas prasības izglītības iestādēm, kuras īsteno pirmsskolas izglītības programmu”, ja izglītojamais nav apmeklējis pirmsskolas grupu ilgāk par 3 dienām, pēc izveseļošanās vecākiem jāiesniedz ārstniecības personas izziņa par veselības stāvokli.

 

Bērna veselības stāvokli bērnudārzā pēc ārējām pazīmēm nosaka audzinātāja, medicīnas māsa vai bērnu dārza vadītāja. Ja bērns ir saslimis, vecāki tiek par to informēti un viņu pienākums ir nekavējoties atrisināt situāciju, lai bērnu pēc iespējas ātrāk izņemtu no bērnudārza. Tas nepieciešams ne tikai slimā bērna veselībai, bet arī pārējo bērnu drošībai.

 

Advertisements