Ieteikumi vecākiem: kā palīdzēt bērnam apgūt personīgo higiēnu

Mācīt bērniem par labu un pareizu personīgo higiēnu ir svarīgs un neatņemams labas veselības un infekcijas slimību profilakses pamatelements. Personīgās higiēnas iemaņas, kuras bērns apgūst bērnībā, palīdz novērst vispārīgas saslimšanas un liek stiprus pamatus labai veselībai nākotnē. Pastāv daudz un dažādu veidu, ar kuru palīdzību Jūs bērniem variet iemācīt pareizus personīgās higiēnas paradumus.

Padomi vecākiem:Slide2

 Ievērojiet šos 6 soļus, lai efektīvāk iemācītu un atvieglotu bērniem apgūt personīgās higiēnas ieradumus un veicinātu viņu veselību!

I solis: Iegādājieties tādus higiēnas un ķermeņa kopšanas līdzekļus, kas mazgāšanos un tīrības uzturēšanu bērnam padara jautru un patīkamu (piemēram, šampūnu ar iemīļotā varoņa attēlu).

II solis: Rādiet piemēru un ikdienas rūpējieties par savu personīgo higiēnu. Ļaujiet bērnam novērot kā Jūs tīriet zobus, mazgājiet rokas, un paskaidrojiet viņam, kādēļ to darīt ir svarīgi.

 III solis: Izmantojiet mūziku, kad māciet savam bērnam personīgās higiēnas paradumus. Ļaujiet bērnam dziedāt dziesmiņu, kamēr viņš ziepē rokas, kas ilgst vismaz 20 sekundes. Izmantojiet 6 soļu palīdzību roku mazgāšanā, un dariet to kopā ar bērnu līdz brīdim, kad viņš to ir apguvis patstāvīgi. Lai mudinātu bērnu regulāri (vismaz 2 reizes dienā) tīrīt zobus, iegādājaties muzikālu zobu birstīti vai izmantojiet zobu birstītes ar mīļāko varoņu attēliem. Izmantojiet bērna vecumam piemērotas zobu pastas.

IV solis: Esiet modrs un koriģējiet savu bērnu pirmajās viņa ikdienas higiēnas izpildes reizēs. Neļaujiet viņam iemācīties nepareizus paradumus!

V solis: Ļaujiet bērnam palīdzēt gan mazgāt, gan savākt netīro apģērbu, gan arī izvēlēties tīru nākošajai dienai. Ļaujiet bērnam palīdzēt uzkopt istabu vai darīt to patstāvīgi.

VI solis: Izmantojiet grāmatas vai video filmas ar interesantiem varoņiem un stāstiem, kas ikdienas higiēnas veikšanu padara jautrāku.

Materiāls pārpublicēts no Rīgas Domes Labklājības departamenta izstrādātās grāmatas bērniem „Mana veselības grāmata”.

Advertisements